PostHeaderIconO nás

    Zapsaný spolek Sportovní stáj Svobodová, z.s. se kromě zájmového a sportovního jezdectví ve všech jezdeckých disciplínách a ve všech činnostech s tím spojených, zabývá i animoterapií a pořádáním sportovních, kulturních a vzdělávacích akcí. Proto má ve své nabídce služby pro školy a jiná sociální zařízení. Naše občanské sdružení sídlí na statku v Úpořinách u Bystřan (okres Teplice), jehož prostory využíváme společně se společností Arkadie Teplice. Přímo na statku máme k dispozici stáje pro devět koní a chlévy pro drobná hospodářská zvířata. Součástí areálu je i krytá jezdecká hala, která poslouží hlavně v době nepřízně počasí.

Jezdecký klub Sportovní stáje Svobodová, z.s.

Jezdecký klub slouží převážně pro děti a mládež z Teplicka. Zabýváme se rekreačním a sportovním ježděním v disciplínách parkur, drezura, vytrvalost a pony sport. Kromě členství v klubu nabízíme i výuku či vyjížďky pro širokou veřejnost. Koně naší stáje jsou využíváni také pro některé programy z naší nabídky.

Minifarma Sportovní stáje Svobodová, z.s.    

Naše minifarma byla založena zejména za účelem vzdělávacích akcí pro děti a mládež. Dále ji využívá společnost Arkadie, která do činnosti minifarmy zapojuje své klienty.  

Ostatní využití našeho areálu a blízkého okolí

Některé aktivity, které nabízíme se týkají i blízkého okolí Úpořin a našeho rybníčka, který tu také najdete.

Programy provádí Mgr. Petra Svobodová - pedagog, sportovní jezdec, chovatel.

Součástí areálu je příjemná restaurace Krčma Na statku, kde se lze občerstvit.

Ošklivého počasí se bát nemusíte – program může proběhnout v prostorách stájí, chléva a jezdecké haly.

Po domluvě je možné připravit pro vaše děti sezení, kde si mohou v rámci výuky prodloužit pobyt na naší minifarmě o hodinu např. PČ, VV a jiné (venku přímo na dvoře, při špatném počasí v jezdecké hale). Domluvit lze také táborák 100Kč na skupinu či půjčení trampolíny za 100Kč/hod.